Canlıların Sınıflandırılmasını, mantarlar alemini, insan yaşamındaki yerini, zehirli ve yenebilen mantarların tanıtılmasını ve mantarlara ilişkin bilgiler

Mantarlar Hakkında Herşey..!
16/10/2018
Harun
Paylaş

Yıllar boyunca meyve ve sebzelerin antioksidanlarda yüksek olduğunu duyuyorsunuz.Mantarlar iki en yüksek besin kaynağıdır: ergothioneine ve glutathione.Porcini mantarları, anti-aging güçlerine sahip olabilen bu antioksidanlarla doludur.Araştırmacılar gelecekte, Parkinson ve Alzheimer hastalıklarında ergothioneine ve glutatyonun çalışılabileceğini düşünüyorlar.

mantar tozu

Tıbbi Mantarlar

Bunlar belirli türler değil. Terim genellikle sağlık amacıyla kullanılan mantar tozları, takviyeleri veya özleri tanımlamak için kullanılır. Bunlar bir doktorun yazabileceği “ilaçlar” değildir.Araştırma hala bunun için çok erken. Ancak şimdiye kadar tıpta mantar gibi bulgular umut verici.

zehirli mantar

Ölümcül Mantarlar İçin Dikkat Ediniz

Zehirli mantarların yaklaşık 70-80 türü vardır. Çoğu seni hasta eder ama birkaç kişi seni öldürebilir. Bunlar ölüm kapaklarını, ölümcül kızamıklarını, melekleri yok ediyor, sonbahar kafataslarını ve sinek agarisini (yukarıda) içerir. Toksik çeşitlerden kurtulmanın en iyi yolu, ‘shrooms’larınızı vahşi bir ortamda toplamak yerine güvenilir bir kaynaktan almaktır. Ve eğer bunları kendiniz seçerseniz, bir mantar uzmanının size Tamam’ı verdiğinden emin olun.

mide tutan kadın

Mantar Zehirlenmesi Belirtileri

Vahşi bir mantar yediğini söyle ve sonra büyük bir hata yaptığını merak et. Nasıl biliyorsun Tipik mantar zehirlenmesi, 4 saat içinde bulantı, kusma, kramp ve diyare neden olur. Çoğu durumda, bol miktarda su içerseniz, evde iyice iyileşirsiniz. Fakat bazı mantarlar çok zehirli olabileceğinden, mantar zehirlenmesi belirtileriniz varsa doktorunuzu aramak en iyisidir.

Ölçekte kişi
Mantarlı İnce Aşağı

Büyülü kilo verme güçlerine sahip değiller ama mantarlar biraz kilo vermenize yardımcı olabilir. Bunun nedeni, birçok yemekte et için lezzetli, neredeyse kalorisiz bir ikame yaparlar. Burger al: Yarım litre% 80 lik yağsız kıyma yaklaşık 500 kalori ve 30 gram yağ içerir. Sığırların yarısını kullanırsanız – ve hamburgeri doğranmış mantarlarla topluyorsanız – yağın ve kalorinin yarısına sahip bir patty’ye sahip olacaksınız.


kıyma ve mantar
Daha Az Harca, Daha Sağlıklı Yemek

Kıyma, kırmızı etin tadını çıkarmanın en pahalı yollarından biridir. Ancak karışıma mantar eklerseniz, muhtemelen kıyma sığır etlerinizi daha az harcayacaksınız (ve ayrıca sağlık faktörünü de arttıracaksınız). Araştırmalar, bütün sığır eti yerine 50-50 sığır eti ve mantar karışımı kullanıyorsanız, taco gecesinde% 20 tasarruf sağlayabileceğinizi gösteriyor. Mantar-biftek oranını artırın ve daha da fazla tasarruf edebilirsiniz.


ızgara mantar
Mantar Pişirmenin En İyi Yolu

Mantarların etli, lezzetli kalitesini ortaya çıkarmanın en iyi yolu, yüksek ısıda pişirme (ekmek veya kavurmayı düşünmek). Ancak antioksidan içeriklerini korumanın en iyi yolu değiller. 2016 yılında yapılan bir çalışmada, mikrodalga fırın ve ızgara, antioksidan gücünü kesmeden mantar pişirmenin en iyi yoludur.


portabella burger

Bir sandviç anahtarı yapmak

15-20 dakika için 350 de portabellas pişirin ve bir dahaki sefere burger gece etrafında rulo için onları alt. Bunları sandviç et yerine de kullanabilirsiniz.

mantarlı makarna

Bazı Tuzlu Lezzet Ekle

Makarna ve çorba gibi lezzetli yemeklere kıyılmış krimineyi ekleyin. Ya da zeytinyağını 10 dakika sote edin, sonra sabah yumurtasına ya da yumurta akı – tomurcuklarına atın.


portabella pizza

Mantarlı pizza

Portabella’nın pizza kabuğun gibi olmasına izin verin. Mantarı yıka ve solungaçlarını çıkar. Kapakları 5-10 dakika boyunca bir çörek tepsisinde baş aşağı çevirin. İçine sosu dökün ve rendelenmiş mozzarella peyniri ve zeytin, kiraz domatesi veya ananas gibi diğer soslar ile sarın. 5 dakika ya da peynir eriyene kadar kızartın.


Sote Mantar

Sadece Sote

Dilimlenmiş mantarları tereyağı, zeytinyağı ve tavuk stokunda ihale edilene kadar 15 dakika sote edin.  Herhangi bir ‘shrooms yapacak, ama bir portabella / beyaz karışımı güzel. Sarımsak ve arpacık gibi eklentileri deneyin.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid